ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
حساب ندارید؟ ثبت نام

چرا باید بیمه مسافرتی داشته باشیم؟

فقط کافیه قبل از سفر این شرایط را در نظر بگیرید…

بدلیل شرایط آب و هوایی و غذا های نامناسب دچار گرمازدگی، مسمومیت و بیماری شده و نیاز به مراقبت های پزشکی دارید.
چمدان خود را در فرودگاه گم کرده اید و نیاز به وسایل ضروری دارید.
کیف خود را گم کرده اید و داروهای شما در آن بوده است. شما نیاز به خرید دارو هایتان دارید.
کیف پول و مدارک شما به سرقت رفته است و شما به پول و مدارک جدید نیاز دارید.
بدلیل بیماری یا فوت نزدیکان مجبور به بازگشت از سفر خود هستید.
اینها تنها تعدادی از مخاطراتی هستند که ممکن است در سفرتان با آنها مواجه شوید.

تفاوتی ندارد که شما یک سفر چند روزه و یا سفری بلند مدت در پیش دارید، بیمه مسافرتی با آگاهی از تمامی نیازها و مشکلات احتمالی مسافران کاملترین بیمه نامه مسافرتی را با مناسبترین هزینه در اختیار شما قرار میدهد. هم اکنون میتوانید با استفاده از استعلام سریع و با ارائه کپی گذرنامه و مدت اقامت و مقصد سفرتان اقدام به خریدنمایید تا سفری ایمن ، مطمئن و آرام را تجربه کنید.

بیمه باربری چیست؟

از دیرباز، یکی از اولین نیازهایی که بشر در زمینه بیمه احساس کرد، بیمه های باربری بود. چرا که صاحبان کالاها مجبور بودند کالای خود را به وسایل حمل بسپارند و اتفاقاتی که در طول مسیر برای کالاها می افتاد، باعث از دست رفتن سرمایه صاحبان کالا می شد. به طور مثال در قدیم بیشتر کالاها از طریق کشتی منتقل می شد و با توجه به خطراتی که کالاها را حین حمل تهدید می کرد، بازرگانان را بر آن داشت که از بیمه های باربری در این زمینه استفاده کرده و کالاهای خود را در حین حمل تحت پوشش بیمه قرار دهند.

انواع بیمه باربری

در کشور ما نیز بیمه های باربری برای حمل های هوایی، زمینی و دریایی مورد استفاده قرار می گیرد. و با توجه به مبدأ و مقصد کالاها، دو نوع بیمه نامه در این زمینه صادر می شود. بیمه باربری داخلی برای کالاهایی که در داخل کشور و با مبدأ و مقصد ایران صادر می شوند. و بیمه باربری وارداتی و صادراتی که همانطور که از اسمش پیداست برای حمل و نقل بین المللی به کار گرفته می شود.

بیمه نامه باربری حمل و نقل داخلی:
شرایط و مقررات این نوع بیمه نامه در داخل ایران تدوین شده و شرکت بیمه سامان محموله هایی را که مبداء، مقصد و مسیر حمل آن در محدوده جغرافیایی ایران قرار دارند را در مقابل خطراتی نظیر آتش سوزی، انفجار، و همچنین تصادف، تصادم و واژگونی وسیله نقلیه را تحت پوشش قرار می دهد. در این نوع بیمه نامه با پرداخت حق بیمه بیشتر می توان خطرات اضافی نظیر سرقت کلی محموله، خطرات ناشی از تخلیه و بارگیری، آبدیدگی، برخورد جسم خارجی با محموله و پرت شدن محموله از روی وسیله حمل را تحت پوشش قرار داد.

بیمه نامه حمل و نقل بین المللی (صادرات و واردات):

این نوع بیمه نامه شامل انواع محموله های صادراتی، وارداتی، و ترانزیتی می شوند. درحمل بین المللی بیمه نامه بر اساس شرایط استاندارد انستیتوی بیمه گران لندن صادر می شود و مورد تأیید بیمه گران و مراجع حقوقی اکثر کشور ها است.

شرکت بیمه ، بیمه نامه حمل و نقل بین المللی را با هر یک از شرایط A و B و C صادر می نماید که این شرایط در سطح جهان با همین عناوین مشهورند که تفاوت این شرایط در پوشش خطراتی است که هرکدام از آنها دارند. به طور مثال کاملترین بیمه نامه ای که در این زمینه ارائه می شود، بیمه نامه با شرایط کلوز A است.

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی بدین‌صورت است که در برابر بروز بیماری‌هایی خدماتی ارائه می‌دهد یا برای دریافت خدمات پزشکی خاصی، طبق ضوابطی این خدمات را به بیمه‌گزاران خود ارائه دهد. پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی در شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند متفاوت باشد. بعضی از شرکت‌های بیمه پوشش‌های اختیاری و فرعی هم علاوه بر پوشش‌های اصلی ارائه می‌دهند. پوشش‌هایی که می‌تواند در این بیمه توسط شرکت‌های مختلف ارائه گردد عبارت است از:
جبران هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، انواع سنگ‌شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و Day Care
جبران هزینه‌های اعمال جراحی‌های مهم مربوط به سرطان، مغز، اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات)، گامانایف، قلب، پیوند ریه، کبد، کلیه و مغز استخوان
جبران هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین
هزینه‌های پاراکلینیکی (اقدام‌های تشخیصی که برای سنجش میزان پیشرفت یا بهبود بیماری و اطمینان از احیای سلامتی بیمار انجام می‌شود) شامل هزینه‌های سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن و آندوسکوپی، MRI، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو و دانسیتومتری، تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی شامل اسپیرومتری و PFT، نوار عضله EMG، نوار عصب NCV، نوار مغز EEG، نوار مثانه (سیستومتری یا سیستوگرام)، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولتر مانیتورینگ قلب و آنژیوگرافی چشم
جبران هزینه عمل‌های سرپایی مثل شکستگی و در رفتگی، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزر درمانی
هزینه جراحی عیوب انکساری چشم
جبران هزینه خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب‌شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب و فیزیوتراپی (به استثنای چکاپ)
هزینه‌های ویزیت، دارو و خدمات اورژانس غیر بستری
هزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری
دندانپزشکی (به استثنای ایمپلنت، ارتودنسی، دندان مصنوعی و جراحی لثه)
هزینه همراه افراد زیر 7 سال و بالای 70 سال در بیمارستان‌ها
هزینه‌های درمان نازایی و ناباروری، GIFT، ZIFT، IVF، ITSC، IUI و میکرواینجکشن
هزینه‌های خرید عینک و سمعک
ارائه پوشش برای بلایای طبیعی
جبران هزینه ناهنجاری‌ها و بیماری‌های جنین (تست‌های غربالگری)
تهیه اروتز

یک بیمه درمان تکمیلی می‌تواند بعضی از این پوشش‌ها یا همه این‌ها را داشته باشد. می‌تواند بعضی از این پوشش‌ها را جزو پوشش‌های اصلی و بعضی را تحت عنوان پوشش فرعی با پرداخت حق بیمه بیشتر قرار دهد.

بیمه‌های درمان تکمیلی در شرکت‌های مختلف معمولاً در قالب طرح‌های بیمه‌ای ارائه می‌شود. در این طرح‌ها معمولاً پوشش‌ها ثابت هستند اما سقف تعهدات آن‌ها با یکدیگر فرق دارد. هر چه سقف تعهدات یک بیمه بیشتر باشد، بیمه در صورت بروز حادثه و خسارت، هزینه بیشتری می‌پردازد. بنابراین بهتر است بیمه‌ای با سقف پوشش بالاتر برای خود خریداری کرده تا در صورت نیاز خسارت بیشتری پرداخت شود.