ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
حساب ندارید؟ ثبت نام

اجاره خودرو

برای اجاره خودرو و همچنین رانندگی در کشور ترکیه باید یکی از سه گواهینامه معتبر را داشته باشید. سه گواهینامه معتبر در کشور ترکیه برای اتباع خارجی : گواهینامه بین المللی ، گواهینامه ایرانی ترجمه و تایید شده و گواهینامه ترکیه هستند.

برای تبدیل گواهنیامه ایران به گواهینامه بین‌المللی ،با در دست داشتن اصل کارت گواهینامه ایرانی ، پاسپورت و دو قطعه عکس به آژانس های مسافرتی و یا دفاتر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مراجعه کنید . ‌‌‌حداکثر ظرف مدت یک الی دو ساعت گواهینامه بین المللی شما آماده خواهد شد.

اگر از آخرین تاریخ ورودتان به ترکیه بیش از شش ماه نگذشته باشد می‌توانید با گواهینامه بین‌المللی و گواهینامه ترجمه شده رانندگی کنید. اما اگر قصد اقامت بیش از ۶ماه دارید، برای رانندگی در ترکیه باید “گواهینامه ترکیه” را اخذ کنید.
‌ ‌‌گواهینامه رانندگی ترکیه دارای اعتبار 10 ساله و قابل تمدید می باشد؛ این کارت که تقریبا پس از کارت نفوس، از معتبرترین کارت های شناسایی در ترکیه به حساب می‌آید، در بیش از 140 کشور من جمله : آلمان، اتریش، دانمارک ، بلژیک ، چک، فرانسه، هلند، اسپانیا،تایلند، روسیه و… دارای اعتبار بوده و نیازمند تعویض نمی باشد؛ بنابراین، در اختیار داشتن آن بسیار سودمند خواهد بود.
‌‌ ‌افرادی که دارای گواهینامه رانندگی از کشور خود می‌باشند، نیازی به پشت سرگذاشتن دوره های مرتبط و آزمون رانندگی ندارند.

نحوه تبدیل گواهینامه ایرانی به گواهینامه ترکیه‌ای:
در روز ملاقات با در دست داشتن این مدارک و تحویل آن به اداره مربوطه، می توانید درخواست گواهینامه ترک خود را ثبت و طی 10 روز، صاحب گواهینامه رانندگی معتبر در ترکیه شوید. ‌‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌‌ ‌ ‌
‌‌

مدارک لازم در روز ملاقات یا مراجعه حضوری به اداره راهنمایی و رانندگی ترکیه، عبارتند‌از:
1-اصل گواهینامه ایرانی
2-پرینت رنگی پشت و رو از اصل گواهینامه
3-ترجمه ترکیه ای گواهینامه ایرانی با مهرتایید کنسولگری ترکیه
4-پرونده تشکیل شده راننده در روز ملاقات توسط اداره راهنمایی و رانندگی
5-کارت یا دفترچه اقامت
6-چهار عدد عکس 6×4 مخصوص گواهینامه
7-برگه سلامت (قابل دریافت از بیمارستان ها پس از ارائه درخواست معاینه سلامت برای گواهینامه)
8-برگه گروه خونی
9-مدرک تحصیلی (در ترکیه به افرادی که فاقد مدرک پایان دوره ابتدایی می باشند، گواهینامه صادر نمی گردد)
‌‌10-فیش پرداختی هزینه های لازم به حساب اداره گواهینامه یابانجی ها (قابل پرداخت در تمامی بانک ها)

حداقل مدت اجاره خودرو 2روز می باشد که در اوقات و فصول پرترافیک(ایام عید, تعطیلات تابستان و …) به 7 روز افزایش می‌یابد. حداکثر مدت رنت نیز یک ماه بوده و برای رزروهای چند ماهه و یا یکساله با ما تماس بگیرید.

اجاره خودرو بصورت ۲۴ ساعته و مبنای شروع ۲۴ ساعت از زمان تحویل خودرو میباشد . تا 120دقیقه تاخیر در بازگرداندن خودرو شامل هزینه اضافی نمی باشد ولی تاخیر بیش از 2 ساعت هزینه یک روز کامل خودرو را خواهد داشت.